Hírek

Elérhetőségek

Dr. Batthyányné Coreth Mária Óvoda és Bölcsőde fejlesztése

A fejlesztés tárgya, a projekt megnevezése: Dr. Batthyányné Coreth Mária Óvoda és Bölcsőde fejlesztése

 

Kedvezményezett neve: Körmend és Mikrotérsége Köznevelési Intézményfenntartó Társulás

 

A szerződött támogatás összege: 350.000.000,- Ft

 

Támogatás mértéke: 100 %

 

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2024.12.31.

 

Projekt azonosító száma: TOP_PLUSZ-3.3.1-21-VS1-2022-00009

 

A projekt tartalmának részletes bemutatása:

 

A „Dr. Batthyányné Coreth Mária Óvoda és Bölcsőde fejlesztése” című, TOP_PLUSZ-3.3.1-21-VS1-2022-00009 azonosító számú beruházás célja a horvátnádaljai és a molnaszecsődi óvodák fejlesztése, az intézmények épületének felújítása, akadálymentesítése és megújuló energiával való ellátása. Az épületek és az udvar megújítása során elsődleges szempont az ott folyó oktatás-nevelési funkciónak a lehető legnagyobb mértékben megfelelő infrastruktúra kialakítása. A projekt európai uniós támogatással, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretén belül valósul meg. A vissza nem térítendő támogatás összege: 350 millió Ft.

 

A projekt a gyermekek napközbeni elhelyezését biztosító intézmények által nyújtott szolgáltatások minőségét fejleszti. Az intézmények korszerűsítésével javulnak az általuk nyújtott szolgáltatások és az ellátást biztosító környezet is, aminek hatására fejlődhetnek azok a kompetenciák, amelyek a gyermekek későbbi iskolai teljesítményét, szocializációját, személyiségfejlődését megalapozzák. 

 

A horvátnádaljai óvoda esetében a következő fejlesztések valósulnak meg:

 

Az óvoda épületének és udvarának teljes felújítása, akadálymentesítése és megújuló energiával való ellátása valósul meg. Cserére kerül a csoportszoba és tornaszoba padozata, a napozóterasz burkolata átalakításra kerül, a teraszra nyíló nyílászárók helyére újak kerülnek. 

Az épület felső szintjének bevonása az óvodai nevelésbe, ehhez szükséges az óvoda fűtési rendszerének korszerűsítése, átalakítása, funkció egységekre történő szétválasztása, a kazánok cseréje, valamint napelemek telepítése. Az udvarhoz és a hátsó területhez a közúti csatlakozás kialakítása is megtörténik.

 

A molnaszecsődi óvoda esetében a következő fejlesztések valósulnak meg:

 

A fejlesztés keretében megtörténik az óvoda épületének teljes felújítása, akadálymentesítése és megújuló energiával való ellátása. A nyílászárók cserére kerülnek, az épület teljes hőszigetelést kap, valamint gépészeti és elektromos felújításra is sor kerül, az épület belső tereinek felújítása mellett. Az északi épületrész tűzfalának javítása, statikai megerősítése is megvalósul, továbbá napelemek kerülnek az intézményre.